‘OCAKLAR SÖNÜYOR, DERHAL TEDBİR ALINMALI’  
CHP İl Başkanımız Mehmet Tahtasız, Pandemi, ekonomik tıkanıklık, işsizlik, belirsizlik, hiçbir destek verilmeden kapatılan dükkanlar ve sokağa çıkma kısıtlamaları ile yaşanan sıkıntılara dikkat çekti
17.06.2021
75
Yazı Boyutu: A- A+

‘OCAKLAR SÖNÜYOR, DERHAL TEDBİR ALINMALI’

17 Haziran 2021

CHP İl Başkanımız Mehmet Tahtasız, Pandemi, ekonomik tıkanıklık, işsizlik, belirsizlik, hiçbir destek verilmeden kapatılan dükkanlar ve sokağa çıkma kısıtlamaları ile yaşanan sıkıntılara dikkat çekerek, derhal tedbir alınması çağrısında bulundu.

Tahtasız, yayınladığı mesajında şunları dile getirdi:

’Pandemi, ekonomik tıkanıklık, işsizlik, belirsizlik, hiçbir destek verilmeden kapatılan dükkanlar, sokağa çıkma kısıtlamaları, açlığa terk edilen emekçi kesim…

Adaletsizlik, yolsuzluk, kirli çıkar ilişkileri…

Toplumumuz artık patlama noktasına getirildi.

İnsanlarımız hem maddi, hem manevi, hem de ruhen çöküntü içerisinde…

Hiçbir ekonomik destek vermeden yapılan kapanmalar esnafı tüketti, günlük kazanç sağlayan insanlar evine ekmek götüremiyor, işsizlikte cumhuriyet tarihi rekorları kırılıyor.

Çorum’da yine bir ocağa ateş düştü, yine bir esnafımız genç yaşta canına kıydı.

***

Ülkede geçim sıkıntısı yüzünden intihar eden yok öyle mi?

Yıllardır dile getirdiğimiz geçim sıkıntısı yüzünden intiharlar sorunu AKP gündemine hiç girmiyor? Annesinin evi bir kaç blok ötede feryatları gecenin karanlığında çığlığa dönüşüyor. Buna nasıl dayanılır…?

Ne zaman duyacaksınız bu çığlıkları?

***

Toplumda daha derin yaralar oluşmadan, insanlarımız daha fazla uçuruma sürüklenmeden, sosyal patlama yaşanmadan derhal ama derhal gereken önlemler alınmalıdır.

Başka dünya yok…’/CHP BASIN