KARGI’DA NABIZ YOKLAYIP SORUNLARI DİNLEDİLER  
Çorum’da ilçeleri ziyaret eden CHP’li milletvekilleri, Kargı’da bazı ziyaretlerde bulunarak sorunları yerinde tespit etti
22.07.2021
94
Yazı Boyutu: A- A+

KARGI’DA NABIZ YOKLAYIP SORUNLARI DİNLEDİLER

23 Temmuz 2021

Çorum’da ilçeleri ziyaret eden CHP’li milletvekilleri, Kargı’da bazı ziyaretlerde bulunarak sorunları yerinde tespit etti.

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan, Kargı’da sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek, sorun ve talepler hakkında bilgi aldı.

Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Kargı İlçe Başkanı Hakan Çelik ve parti yöneticileri ile birlikte; Kargı Esnaf Kefalet Kooperatifi, Şoförler Odası, Ziraat Odası, Tarım Kredi Kooperatifi ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı ziyaret ederek oda başkanlarından sektörlerin sorunlarını dinleyen milletvekilleri, ayrıca Kargı Yeşilköy Köyü Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ni ziyaret ederek kadınlar tarafından üretilen doğal ve el işi ürünleri inceledi.

Kooperatif sayesinde hem kadınlar gelir elde edip ev ekonomisine katkı sağlıyor, hem ürettikleri ürünleri pazarlama imkanı buluyor, hem de eşsiz lezzetler tüketicilerin beğenisini sunuluyor.

CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız ile Milletvekilleri Durmaz ve Sarıaslan, kadınların üretime ve ekonomiye katkı sağlamasının güzel bir durum olduğunu dile getirerek, kooperatifin canlılığının sürmesi, devamının sağlanması, ürünlerin pazarlanması gibi konularda gereken desteği vereceklerini söylediler./CHP BASIN