’HEMŞİRELER, SEVGİ, ŞEFKAT VE HOŞGÖRÜNÜN SİMGESİDİR’  
Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanımız Mehmet Tahtasız, sağlık sisteminin temel taşlarından olan hemşireliğin güç çalışma şartlarını gerektiren, sabır, özveri ve hoşgörü kavramlarını içinde barındıran zor bir meslek olduğunu belirtti.
12.05.2021
62
Yazı Boyutu: A- A+

HEMŞİRELER, SEVGİ, ŞEFKAT VE HOŞGÖRÜNÜN SİMGESİDİR’

12 Mayıs 2021

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanımız Mehmet Tahtasız, sağlık sisteminin temel taşlarından olan hemşireliğin güç çalışma şartlarını gerektiren, sabır, özveri ve hoşgörü kavramlarını içinde barındıran zor bir meslek olduğunu belirtti.

Tahtasız, “Hemşireler; din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin birey, aile ve topluma sağlığını kazandırmak için çalışan, mücadele eden çok özel kişilerdir” dedi.

12 Mayıs Hemşireler Günü ve Hemşirelik Haftası nedeniyle bir mesaj yayınlayarak tüm hemşirelerin gününü kutlayan CHP İl Başkanımız Mehmet Tahtasız, dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) hastalığının tedavisi kapsamında hemşirelerin çok büyük rolünün olduğuna değinerek, kendi ailelerinden, sağlıklarından, hayatlarından fedakarlık yaparak insanları sağlığına kavuşturmak için mücadele eden tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

HEMŞİRE AÇIĞI KAPATILMALI, İŞ YÜKÜ AZALTILMALIDIR

100 binden fazla hemşirenin atama beklediği halde hemşire açığının giderilmemesinin, sağlık sektöründe yaşanan sorunları büyüttüğünün altını çizen Tahtasız, “Gerekli atamalar yapılarak hemşire açığı bir an önce giderilmeli ve hemşirelerin iş yükü azaltılmalıdır. Öyle ki çoğu sağlık çalışanı, mesai bitiminde evine gittiğinde çocuğuna zaman ayıracak dermandan yoksun kalabilmektedir” ifadesini kullandı.

Mehmet Tahtasız, “Sağlık alanında görev yaparken başarılı olmanın ilk koşulu insan sevgisidir. Zor şartlar altında fedakarca çalışarak insanların sağlığına kavuşması için gayret gösteren doktor, hemşire ve tüm sağlık ekipleri mesleğini canla başla icra etmektedir.

Hemşirelik, insan sevgisiyle dolu, şefkatle, sabırlı yapılan kutsal ve onurlu bir meslektir.

Halkın sağlığı ile ilgili gece gündüz tüm fedakarlıkları yaparak görevlerini sürdüren sağlık çalışanlarının sağlıklı, güvenli ve hakettikleri koşullarda çalışmasını sağlayacak her türlü tedbir alınmalıdır.

Hemşerilerin, hem eğitim açısından, hem psikolojik, hem de sosyal ve ekonomik açıdan desteklenmesi gereken bir meslek grubu olduğu ortaya çıkmaktadır.

Halk için sağlık bir haktır ve bu hakkın sağlanmasında birinci role sahip sağlıkçıların koşulları ise bu hakkın kalitesini arttıracaktır.

Hayatımız ve sağlığımız için emek harcayan, sevgi, şefkat ve hoşgörünün simgesi haline gelen hemşirelerimizin Hemşireler Günü ve Hemşireler Haftası kutlu olsun” ifadesini kullandı./CHP BASIN