‘ENGELLİLERİN SORUNLARINI BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ’  
Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, engellilerin hakça, insan onuruna uygun yaşayabilmeleri için her türlü hukuksal, ekonomik ve sosyal düzenlemenin yapılması gerektiğini belirtti.
14.05.2021
89
Yazı Boyutu: A- A+

ENGELLİLERİN SORUNLARINI BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ

14 Mayıs 2021

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, engellilerin hakça, insan onuruna uygun yaşayabilmeleri için her türlü hukuksal, ekonomik ve sosyal düzenlemenin yapılması gerektiğini belirtti.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle bir açıklama yapan CHP İl Başkanı Tahtasız, ülkemiz nüfusunun yaklaşık yüzde 10’unun engelli insanlarımızdan oluştuğuna dikkati çekerek, “engelli bireylerin sorunları sadece kendilerinin değil, ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısaca tüm insanların sorunudur” dedi.

Engellilerin fırsat tanındığında, imkan sağlandığında büyük başarılara imza atabileceğinin altını çizen ve birçok engelli vatandaşın bu durumu güçlü örneklerle ispatladığını söyleyen Tahtasız, “bedensel engel başarıya engel değildir. En büyük engel sevgisizlik, inançsızlık, zihinde oluşturulan engeldir” ifadesini kullandı.

Engellilerin sağlık, eğitim, altyapı yetersizliği ve istihdam gibi çok önemli sorunlarının olduğuna dikkat çeken Tahtasız, “ülkelerin ekonomik ve sosyal kalkınma düzeylerinin en önemli ölçütlerinden biri, engellilere yönelik oluşturduğu yaşam standardıdır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak kurulduğumuz günden bugüne kadar her zaman haksızlığa uğrayan, dezavantajlı toplum kesimlerinin yanında olduk. Eşit, adil, herkesin mutlu olduğu ve insanca yaşadığı bir Türkiye umudumuzu gerçekleştirmek için daha fazla gayret göstereceğimizin bilinmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

ENGELSİZ BİR TÜRKİYE MÜMKÜN

Tahtasız, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"İnsan odaklı sosyal devlet politikalarıyla başta engelliler olmak üzere tüm yurttaşların sorunlarının çözüleceğine inanıyoruz. Bu mücadelede engelli, engelsiz tüm bireyleri ortak mücadeleye çağırıyoruz. Eşit, adil ve herkesin mutlu olduğu bir Türkiye umudumuz için daha çok çalışacağız. Başta engelliler olmak üzere tüm yurttaşlarımızın sorunlarının çözümü birinci önceliğimizdir. Ülkemiz kaynakları doğru kullanıldığında engellilerin, yaşlıların, hastaların ve işsizlerin ekonomik sorunları çözülecektir. CHP iktidarında adil paylaşımın güvencesi sosyal devlet ilkeleri devlet yönetimine hakim kılınacak ve sorunlar çözülecektir. Cumhuriyet Halk Partisi, engelsiz bir Türkiye ve fırsat eşitliği için mücadeleye devam edecektir.

Bu düşüncelerle, Engelliler Haftası’nın, bugün ve gelecekte toplumumuzda hassasiyetin artmasına katkıda bulunmasını temenni eder, tüm engelli vatandaşlarımıza sağlıklı, güçlü, huzurlu ve başarılı bir ömür dilerim."

Tahtasız, CHP’nin engelli sorunlarına karşı çözüm önerileri hakkında bilgi vererek, “engelli sorunlarını birlikte çözeceğiz” dedi./CHP BASIN