‘CUMHURİYETİN TEMELİ, ANNELERİMİZİN ELİNDE ATILMIŞTIR’  
Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Cumhuriyet`in temellerini atan yürekli Türk kadınlarının, saygının, asaletin ve özverinin simgesi olduğunu vurguladı.
09.05.2021
47
Yazı Boyutu: A- A+

CUMHURİYETİN TEMELİ,

ANNELERİMİZİN ELİNDE ATILMIŞTIR’

9 Mayıs 2021

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Cumhuriyet`in temellerini atan yürekli Türk kadınlarının, saygının, asaletin ve özverinin simgesi olduğunu vurguladı.

Tahtasız, “Anneler, varoluş kaynağımızın, sınırsız sevmenin, karşılıksız korumanın canlı anıtları, her birimizin ilk öğretmenidir” dedi.

Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan İl Başkanı Tahtasız, başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve kurtarıcısı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde hanım ve şehitlerimizin anneleri olmak üzere, yüreği sevgiyle, aydınlık yarınlar için çarpan, sevgisi ve emeği ile hayatı güzelleştiren tüm annelerin gününü kutladı.

Mehmet Tahtasız, “Anne sevgisi, insan yaşamının her evresinde var olan en anlamlı duygulardan birisidir. Onlar karşılıksız sevgileri, şefkatleri ve sonsuz özverileri ile başımızın tacıdırlar. Bizi biz yapan değerleri barındıran annelerimiz, varlıklarıyla bizleri onurlandırmakta, geleceğimizi ellerinde şekillendirmektedirler” ifadesini kullandı.

Tahtasız, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Karşılıksız emeğin, şefkatin, tükenmez kaynağı annelerimiz, bizi millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında, yaşatılmasında en çok payı olan aile ve toplum hayatının temel direğidir.

Anneler, varoluş kaynağımızın, sınırsız sevmenin, karşılıksız korumanın canlı anıtları, her birimizin ilk öğretmenidir.

Kadınlarımız, annelik sorumluluğunun yanı sıra, ülkemizin en zorlu dönemlerinde mücadeleci, azimli, fedakâr ve güçlü duruşları ile engelleri her zaman aşmaya çalışmış ve başarmışlardır. Bugün de annelerimizin, kadınlarımızın taşıdıkları görev ve sorumluluklar en az Kurtuluş Savaşı yıllarındaki ölçüde önem arz etmektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar ve üzerinde dolaştırılan karanlık bulutlara karşı durmaksızın mücadele edeceğiz.

Cumhuriyet`in temellerini atan, yürekli Türk kadınları, Anneler Gününde saygının, asaletin ve özverinin simgesi durumundadır. Bugün, annelik duygularının ayrıcalığının hatırlandığı gündür. Gerektiğinde yavrularının, gerektiğinde evinin direği, eşinin aynası olan kadınlarımızın her gününün annelik hissiyatı içinde geçmesini temenni ederiz.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün attığı temeller doğrultusunda; artık her alanda sesini duyuran, adını altın harflerle yazdıran Türk kadınları her zaman gururumuzdur. Başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehit annelerimiz olmak üzere, düştüğümüzde, kalktığımızda, güldüğümüzde, ağladığımızda, mücadele ettiğimizde, vazgeçtiğimizde, inişlerde, çıkışlarda hep yanımızda olan annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.”/CHP BASIN