CHP’Lİ KADINLAR İSTANBUL MİTİNGİNE KATILIYOR  
CHP Çorum Kadın Kolları, İstanbul’da düzenlenecek mitinge kitlesel katılım sağlıyor.
18.06.2021
75
Yazı Boyutu: A- A+

CHP’Lİ KADINLAR  İSTANBUL MİTİNGİNE KATILIYOR

18 Haziran 2021

CHP Çorum Kadın Kolları, İstanbul’da düzenlenecek mitinge kitlesel katılım sağlıyor.

Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararına karşı İstanbul - Maltepe’de 19 Haziran Cumartesi günü saat 13.00’de miting düzenlenecek.

“Haklarımızdan, hayatlarımızdan, İstanbul Sözleşmesinden vazgeçmiyoruz” diyen kadınlar, Cumartesi günü saat 13.00’te Maltepe’de düzenlenecek mitingde bir araya gelecek.

Mitinge Türkiye’nin tüm illerinden katılım sağlanacak.

CHP Çorum Kadın Kolları da İstanbul’da düzenlenecek mitinge katılmak üzere bu akşam yola çıktı.

CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, CHP Kadın Kolları Üyelerini İstanbul’a yolcu etti.

Tahtasız, “Anayasayı, Yasayı, Sözleşmeyi Uygula” talebiyle düzenlenecek mitinge Çorum’dan Kadın Meclisi ve Kadın Platformu üyelerinin de katılacağını bildirdi.

Tahtasız, katkılarından dolayı Sungurlu ve Kartal Belediyesi’ne teşekkür etti.

CHP Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Filiz Aydın ise, “İstanbul Sözleşmesini yaşatmak ve eksiksiz bir şekilde uygulanmasını sağlamak biz kadınlar için hayati önem taşımaktadır” dedi.

Filiz Aydın, sözleşmeyi fesh etmek isteyenlerin bahanelerini ve fesih kararlarını kabul etmediklerini dile getirerek, “İstanbul Sözleşmesinden vazgeçmeyeceğimizi Türkiyemizin her ilinden gelen kadınlarla hep bir ağızdan bir kez daha haykırmak için 19 Haziran’da İstanbul – Maltepe Meydanı’nda buluşuyoruz. Kadınların nasıl yaşayacağına karar verme hakkını kendinde gören erkek egemen düşünce yapısına sahip yönetime diyoruz ki; anayasayı, yasayı, sözleşmeyi uygula” ifadesini kullandı./CHP BASIN